باج‌افزار جدید XData با سرعت انتشاری بالاتر از WannaCry

به دنبال هشدارهایی در مورد کمپین حملات باج‌افزار WannaCry، یک باج‌افزار دیگر، و شاید طغیانی بسیار بزرگتر در راه است.

 مقصر کیست؟ باج افزاری به نام XData 

این مورد اولین بار در آواخر هفته گذشته توسط یک محقق امنیتی در MalwareHunter مشاهده شده است. MalwareHunter یک مورد از اشخاص حقیقی و حقوقی است که در ارتباط با سرویس ID-Ransomware قرار دارند و امکان بی‌نظیر بارگزاری نمونه فایل‌های قفل شده توسط باج‌افزارها را برای آنالیز بیشتر تمام کاربران فراهم کرده‌اند. باج‌افزار XData اولین بار و پیش از شناخته شدن، در این سرویس بارگزاری شده بود.

باج‌افزار WannaCry: مصاحبه با متخصصان باج‌افزاری امسی‌سافت

اخبار مرتبط با شیوع باج‌افزار WannaCry آن‌چنان زیاد است که سخت می‌توان گفت که خواندن را از کجا باید شروع کرد. برخی از رسانه‌ها به اطلاعات جدیدی می‌پردازند که ممکن است با قضیه مرتبط باشد یا نباشد، اما بعضی از مقاله‌های دیگر بیشتر از این که پاسخ سوالات موجود را بدهند سوال جدید ایجاد می‌کنند.

حقیقت این است که از 22 اردیبهشت 1396 (12 می 2017) زمانی که باج‌افزار WannaCry شروع به پخش شدن کرد تا کنون صدها هزار کامپیوتر به آن آلوده شده است، از این رو هیچ باج‌افزاری تا به حال این حجم از توجه جهانی را به خودش جلب نکرده بود.

باج افزار WannaCry از اکسپلویت شناخته شده‌ی آژانس امنیت ملی آمریکا استفاده می‌کند

در ادامه‌ی هشداری در رابطه با کمپین حملات باج‌افزاری موسوم به Jaff ransomware که در هفته‌ی اخیر رخ داده بود، یک مورد دیگر، البته بسیار وسیع‌تر سر خط خبرها شده است!

 مقصر کیست؟ یک خانواده از باج‌افزاری جدید به نام WannaCry یا WCry 

در رصدهای امروزمان متوجه شدیم، که WCry تمام توجه تیم را به خاطر شیوع آن از طریق خلاءهای امنیتی در نرم‌افزارهای آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که توسط گروه هکری Shadow broker کشف شده، به خود معطوف کرده است. WCry بسیاری از سازمان‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی از جمله Telco Giant Telefonica (شرکت مخابراتی تِلِفونیکا) در اسپانیا و National Health Service (سرویس سلامت ملی) در انگلستان، را شگفت زده کرد، و هم اکنون ده‌ها هزار کامپیوتر در سراسر جهان را آلوده کرده است!

زنان در علوم: امنیت سایبری و شکاف جنسیتی

مانند تمام نویسندگان، اشتیاق نوشتن در من نیز به کندی و سپس به یکباره شکل گرفت. علم در مسیر من نیز قرار داشت، اما نه به گونه‌ای که بتوان آن را به عنوان یک موقعیت شغلی دانست. علاقه‌ شدید به مطالعه و نوشتن نیز باعث شد که تمام آنچه برای آینده در سر داشتم به فراموشی بسپارم، اما کاملاً شبیه علم، متقاعد شدم که این مسیر نیز به درآمدی آنچنان منتهی نخواهد شد. اکنون 12 سال به سرعت گذشته و من نویسنده‌ی بخش فناوری در امسی‌سافت هستم.

انتشار نسخه‌ی جدید، 2017.4: اسکن فلش درایو USB به صورت خودکار و رفع باگ‌ها

به دنبال به‌روزرسانی ما در ماه گذشته که قابلیت‌های جدید بسیاری همراه خود داشت، تمام تمرکز تیم ما به طور کامل معطوف به بهبود تجربه‌ی کاربری در نرم‌افزار برای به‌روزرسانی اردیبشهت ماه (2017.4) بوده است، در عین حال این به‌روزرسانی چند باگ که تعداد قابل توجهی از مشتریان ما را تحت تاثیر قرار داده بود، رفع می‌کند.

همچنین، این به‌روزرسانی همراه خود چند قابلیت جدید برای کاربران خانگی (اسکن برنامه‌ریزی شده در زمان اتصال فلش درایو USB) و همچنین برای مشتریان سازمانی (سیستم متمرکز نمایش و ویرایش تنظیمات ضد مخرب) به همراه دارد. سایر نکات مهم و لیست تغییرات هر محصول را در زیر مطالعه کنید:

روش‌های رایج کلاهبرداری از طریق فیشینگ و نحوه‌ی مقابله با آن

فکر می‌کنم که تا به حال برای همه پیش آمده است که یک شاهزاده‌ی نیجریه‌ای با آن‌ها تماس بگیرد و برای جابه‌جا کردن ثروتش به خارج از کشور از آن‌ها کمک بخواهد، در مقابل نیز معمولاً وعده‌ی سهمی از این ثروت داده می‌شود. همه‌ی ما می‌دانیم که این کار کلاهبرداری است، اما آیا می‌دانستید که هنوز ۳۰ درصد از کاربران بر روی لینک‌های کلاهبرداری کلیک می‌کنند؟

راهنمای مدیریت از راه دور ضد مخرب امسی‌سافت برای مدیران

چه مدیر یک شرکت مرتبط با فناوری باشید، چه نمایندگی فروش یا صرفاً کسی که مجبور است از کامپیوتر والدینش نگهداری کند، از قابلیت‌های جدیدی که تیم توسعه‌ی ما در سال‌های گذشته طراحی کرده است لذت خواهید برد. کارآمدی یک نکته‌ی کلیدی است، از این رو ما سیستم‌های حفاظت مخرب را طوری بهینه‌سازی می‌کنیم تا زمان ارزشمند شما هدر نرود. در عین حال امنیت را در بالاترین سطح خود حفظ می‌نماییم.

نگاه امسی‌سافت به بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۱۶

در جامعه‌ی دیجیتال امروزی، به یاد آوردن ۵۰۰ رمز عبور متفاوت برای حساب‌های کاربری مختلف یکی از مشکلات فراوان زندگی است. اما فدا کردن امنیت در مقابل راحتی مثل فرستادن یک دعوتنامه‌ی کتبی برای هکرها است.

با وجود این که متخصصان امنیت سایبری به ترغیب کاربران برای آگاه شدن از تهدیدات آنلاین و اهمیت استفاده از رمزهای عبور پیچیده و رمزهایی که حدس‌زدنشان سخت است ادامه می‌دهند، اما هنوز کاربران زیادی از رمزهای فوق‌العاده ناامن استفاده می‌کنند.

انتشار نسخه‌ی جدید، 2017.3: حفاظتِ بهبود یافته، اسکن خودکار درایوهای جداشدنی

برای نوبت فروردین ماهِ (2017.3) به‌روزرسانی محصولات‌مان، بهبودهای جذابی برای هر دو گروه کاربران خانگی و تجاری داریم. در حالی که تمام کاربران از بهبود سیستم‌‌های «رفتارشناسی» و «حفاظت هنگام گشت‌و‌گذار» بهره می‌برند، ما یک امکان جدید که بسیار مورد درخواست کاربران بود، افزوده‌ایم: امکان اسکن خودکار فلش‌درایو USB به محض اینکه به سیستم متصل شد.

چگونه برای شناسایی سریع خطرات بالقوه از قسمت جدید رفتارشناسی استفاده کنیم؟

یکی از بزرگترین بهبودهای نسخه‌ی ۱۰ ضد مخرب امسی‌سافت و اینترنت سکیوریتی امسی‌سافت پنل رفتارشناسی جدید آن است که برنامه‌های در حال اجرا را به طور کامل تحت اختیار شما قرار می‌دهد. اگر فکر می‌کنید که کامپیوتر شما کند شده یا مطابق انتظارتان عمل نمی‌کند، وقت آن رسیده تا ببینید که چه برنامه‌ای در سیستم شما در حال اجرا است و بر آن اساس، تصمیم بگیرید چه کاری باید انجام دهید. در ادامه می‌بینیم که چگونه می‌توانیم این کار را بکنیم.

انتشار نسخه‌ی جدید، 2017.2: استارت‌آپ سریع‌تر نرم‌افزار و بروز رسانی‌های دیگر

فراهم آوردن یک نرم‌افزار ضد مخرب تراز اول، بدون کند شدن سیستم برای شما، تعهدِ کلیدی ما در امسی‌سافت است. بنابراین در بروز رسانی اسفند ماهِ نرم‌افزار (2017.2)، تیم توسعه‌ی ما مشغول بهینه سازی بیشتر چندین بخش از راه‌کارهای نرم‌افزاری ضد مخرب امسی‌سافت بوده‌اند، تا تجربه‌ای هرچه روان‌تر و راحت‌تر از نرم‌افزار داشته باشید. در زیر به موارد اصلی اشاره می‌شود:

روش صحیح پاکسازی باج‌افزارها: راهنمای گام به گام

در طول سال ۲۰۱۶، باج‌افزارها به تهدید شماره‌ی یک کاربران خانگی و سازمانی تبدیل شدند. از ابتدا تا اکنون در سال ۲۰۱۷ شاهد گونه‌های پیچیده‌تر این برنامه‌ها بوده‌ایم که ظاهری یک دست و درگاه‌های پرداخت‌ِشان به زیبایی و جذابیت استارت‌آپ‌های مدرن شده است، اما نتیجه‌ی آن همچنان یکسان است: قربانیان خود را در شرایطی می‌بینند که به فایل‌های خود دسترسی نداشته و با یادداشتی باج‌خواهانه، همراه با شمارش معکوس جهت پرداخت وجه روبه‌رو می‌شوند.

خانه تکانی کامپیوتر در ۵ گام ساده و پیشگیری از مخرب

یک نرم‌افزار، برخلاف خودروهای کلاسیک، با گذشت زمان ارزشمندتر نمی‌شود. اگر از سیستم عامل تاریخ گذشته‌ی خود راضی هستید فقط به این دلیل که «هنوز هم خوب کار می‌کند»، باید بدانید که آن سیستم عامل، قوی‌ترین سلاح هکرها برای دستیابی آسان به فایل‌های شما است.

مجرمان سایبری، اغلب و به طور خودکار وب‌سایت‌ها و کامپیوترها را با انواع مختلف مخرب اسکن می‌کنند تا ببینند که نقطه‌ی آسیب پذیری برای دسترسیِ ورود به وب‌سایت یا سیستم وجود دارد یا خیر. برنامه‌های قدیمی، در واقع یک درب پشتی خطرناک (Backdoor) به کامپیوتر شما هستند.

معرفی ضد مخرب امسی‌سافت به عنوان محصول طراز اول سال توسط AV-Comparatives

مطابق سال‌های گذشته، AV-Comparatives که سازمانی مشهور و مستقل در زمینه‌ی آزمایش محصولات امنیتی است، گزارش سالیانه‌ی خود را در رابطه با رده‌بندی محصولات ضد مخرب که در طول سال ۲۰۱۶ آزمایش شده‌اند، منتشر کرده است. مفتخریم اعلام کنیم ضد مخرب امسی‌سافت با کسب چهار جایزه‌ی +Advanced در طول ۱۲ ماه گذشته، به عنوان محصول طراز اول (Top Rated Product) رده‌بندی شد. به علاوه، امسی‌سافت یک جایزه‌ی نقره‌ای (Silver Award) برای شناسایی فایل (File Detection)، و یک جایزه‌ی برنزی (Bronze) برای عملکرد خود (Performance) کسب نمود.

معرفی: به‌روزرسانی و سبک جدید نسخه‌بندی محصولات امسی‌سافت (2017.1)

ما در امسی‌سافت، باوری ساده اما قوی داریم: اگر یکی از محصولات ضد مخرب ما را خریداری کنید، نه تنها نسخه‌ای از یک نرم‌افزار، بلکه جدیدترین و بهترین برنامه‌ی حفاظتی ممکن را برای دستگاه خود تهیه کرده‌اید. انجام کار در چرخه‌های کوتاه، در سراسر امسی‌سافت از توسعه‌ی نرم‌افزار تا پشتیبانی، فلسفه‌ جاری در خدمات ما است و هدف آن فراهم کردن توسعه‌ی پایدار برای شما کاربران می‌باشد.

چه تعداد ویروس توسط شرکت‌های ضد ویروس تولید شده است؟

یادداشتی از مدیر عامل امسی‌سافت، کریستین میرول (Christian Mairoll)

اخذ مجدد گواهینامه‌ی طلایی Anti-Malware OPSWAT توسط امسی‌سافت

امسی‌سافت یک بار دیگر برای هر دو نرم‌افزار "Emsisoft Anti-Malware 12" و "Emsisoft Internet Security 12" موفق به دریافت گواهینامه طلایی OPSWAT شد. و این بدان معنی است که ره‌یافت‌های امنیتی ما با سیستم‌های یکپارچه‌سازی مانند پالو‌ آلتو (Palo Alto)، سیتریکس (Citrix)، سیسکو (Cisco) و بسیاری دیگر سازگار است.

«ب» بزرگ: باج‌افزار. چرا شرکت‌ها و موسسات در معرض خطر هستند و چه باید کرد؟

در حالت عادی، انتظار دارید که یک «وضعیت اورژانسی» را در بیمارستان، و جرایم سایبری را جای دیگری ببینید. اما برای یک لحظه تصور کنید که چه می‌شود اگر این دو در یک محل، تلاقی داشته باشند؟

وب‌سرورهای متروکه‌ی هک شده: یاران نامرئی برای سازندگان مخرب

در شغل خود به مدت 5 سال مشغول هستید و اکنون احساس کم‌ارزشی و فرسودگی می‌کنید. برای از بین بردن این خستگی، در اوقات فراغت خود شروع به مرور سایت‌های کار و استخدام می‌کنید تا شاید اوضاع در جای دیگری بر وفق مراد باشد. به جستجوی شغل رویایی خود می‌پردازید و به محض ظاهر شده نتایج، یک پاپ‌آپ از یک استخدام ظاهر می‌شود که دقیقاً همان شغل مورد نظر شما را پیشنهاد می‌دهد. روی لینک آن کلیک کرده و سپس به سایت دیگری وارد می‌شوید. BAM! اکنون کامپیوتر شما به مخرب آلوده شده است.

انتشار نسخه‌ی 12.2 ضد مخرب و اینترنت‌سکیوریتی امسی‌سافت

این به‌روزرسانی (نسخه‌ی 12.2.0.7060)، شامل بهبود در پایداری، سازگاری و بهره‌وری در دو محصول ضد مخرب و اینترنت‌سکیوریتی امسی‌سافت می‌باشد.

انجام این به‌روزرسانی نیازمند راه‌اندازی مجدد امسی‌سافت خواهد بود.

مرور سال 2016: پیشرفت‌ها و تحولات امنیت اینترنت

به قلم مدیر عامل شرکت امسی‌سافت، کریستین مِیرول (Christian Mairoll).

از زبان مشتریان امسی‌سافت: هنگامی که هری با باج‌افزار مواجه شد

هر کسب و کاری آگاه است که نقد محصولات، بهترین تبلیغ است، چون این کلمات از زبان بازدیدکنندگانی آمده که پیشتر به صورت مستقیم کیفیت محصول شما را تجربه کرده اند. ما هم در امسی‌سافت می‌دانیم که مهم‌ترین نظرات از طرف شما، مشتریان می‌آید. تیم ما با دقت این نظرات را مطالعه میکند و برای هر ایمیل، هر نظر در شبکه های اجتماعی و هر نقد محصول ارزش خاصی قائل است، ولی هر چند وقت یکبار به موردی بر میخوریم که حقیقتاً تاثیرگذار است. هَری (Harry) کارشناسی متخصص و ۵۳ ساله‌ است که قربانی یک حمله‌ی باج‌افزاری (Ransomware) شد. داستان او که درباره‌ی نقش کوچک ما در حفظ خاطرات با ارزش او است به خوبی به ما یادآوری می‌کند که چرا ما برای کاری فراتر از انتظارات یک کسب و کار معمولی و کمک به مردم ارزش قائلیم.

شناسایی عالی ضد مخرب امسی‌سافت در آزمایشات VB100

وبسایت Virus Bulletin جدیدترین نتایج آزمایش بررسی مقایسه‌ای خود را منتشر کرده است. مفتخر هستیم که اعلام کنیم نسخه‌ی ۱۱ ضد مخرب امسی‌سافت این بار نیز توانست برای عملکرد خود در Windows 7 Professional یک جایزه‌ی VB100 دیگر را به لیست بلند جوایز امسی‌سافت بیافزاید. همه‌ی آزمایشات عملکردی بر روی Windows 7 PRO x64 اجرا شده است.

امسی‌سافت به نبرد جهانی با مجرمان باج‌افزارها می‌پیوندد

باج‌افزار (Ransomware) مخربی است که فایل‌هایتان را قفل کرده و برای برگرداندن آن‌ها از شما باج می‌خواهد. این نوع از مخرب‌ها به سرعت به سود آورترین شکل جرایم سایبری تبدیل شده‌اند. چون قربانیان مجبورند پول آن را بپردازند. امسی‌سافت مفتخر است که همکاری خود را با پروژه‌ی "نه به باجِ بیشتر" (No More Ransom Project) اعلام کند، پروژه‌ای که در وهله‌ی اول توسط واحد جرایم فناوری‌های پیشرفته‌ی ملیِ پلیس هلند (National High Tech Crime Unit) ، مرکز مبارزه با جرایم سایبری یوروپل (Europol’s European Cybercrime Centre) و دو شرکت امنیت سایبری (کسپرسکی (Kaspersky) و Intel Security) و با هدف کمک به قربانیان باج‌افزارها تشکیل شد تا بتوانند بدون دادن پول به مجرمان، داده‌های رمزنگاری شده‌شان را پس بگیرند.

انتشار نسخه‌ی 12.1.1 ضد مخرب و اینترنت‌سکیوریتی امسی‌سافت

 این به‌روزرسانی (نسخه‌ی 12.1.1.7014) به صورت "هات‌فیکس (اضطراری)" شامل بهبود در پایداری، سازگاری و بهره‌وری در دو محصول ضد مخرب و اینترنت‌سکیوریتی امسی‌سافت می‌باشد.

انجام این به‌روزرسانی نیازمند راه‌اندازی مجدد امسی‌سافت خواهد بود.

۱۰ قدم برای به حداکثر رساندن امنیت شبکه‌های بی‌سیم خانگی

گاهی وقت‌ها، کلید زندگی شما از اتصالات Wi-Fi تان می‌گذرد.

تصور کنید به یک کافه رفته‌اید تا دوستانتان را ببینید. به شبکه‌ی Wi-Fi آن‌جا وصل می‌شوید تا چند ویدئو و تصویر بامزه به آن‌ها نشان دهید، و همچنین ایمیل‌تان را برای پیام کاری جدید بررسی کنید. روز بعد متوجه می‌شوید که شخصی وارد حساب کاربری ایمیل شما شده است.

واژه های پرکاربرد امنیتی و برنامه‌های ضد ویروس

اگر در حال مطالعه‌ی صفحات مربوط به نرم‌افزارهای امسی‌سافت باشید، ممکن است با واژگانی برخورد کنید که نیاز به توضیح اضافه داشته باشند. پیش از این در مقاله‌ی دیگری انواع مخرب‌ها را شرح داده‌ایم. اینک به تعریف اصطلاحات پر کاربرد امنیتی در برنامه‌های ضد ویروس می‌پردازیم. مواردی که لینک‌دار هستند دارای جزییات بیشتری خواهند بود.

نتایج جدید VB100، شناسایی عالی و بدون مثبت کاذب امسی‌سافت

به تازگی موسسه‌ی Virus Bulletin، جدیدترین نتایج آزمایشات انجام شده بر روی performance (کارایی) محصولات امنیتی را منتشر کرده است. ما مفتخر هستیم که اعلام کنیم ضد مخرب امسی‌سافت یک جایزه‌ی دیگر از VB100 را برای عملکرد خود در ویندوز ۱۰ به لیست بلند جوایز خود اضافه کرده است. همه‌ی این آزمایش‌ها در ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی اجرا شده است.

سناریوی کنونی خطر: حقایق اجمالی گزارش امنیتی AV-TEST

موسسه‌ی اِی‌وی-تست (AV-TEST) در جدیدترین گزارش امنیتی خود به بررسی حقایق اجمالی در رابطه با: هر ثانیه پنج مخرب جدید، بازگشت حمله‌های سنتی ویروس‌ها به سیستم‌های ویندوزی، ۱۰ مورد از خطرناک‌ترین تهدیدها در سیستم عامل macOS و حملات تروجان‌ها به اندروید، و همچنین دیگر توسعه‌هایی که در صنعت امنیت IT صورت گرفته و وضعیت فعلی خطرات آنلاین پرداخته است.

انتشار نسخه‌ی 12.1 ضد مخرب و اینترنت‌سکیوریتی امسی‌سافت

راهنمای کامل ایمن‌سازی مرور وب در دنیای امروز - قسمت سه

در قسمت یک از مجموعه‌ی "راهنمای کامل ایمن‌سازی تجربه‌ی مرور وب در دنیای امروز" به "دستورالعمل گام‌به‌گام نحوه‌ی بهبود تنظیمات امنیتی مرورگر" و در قسمت دو به "آموزش انجام تنظیمات ایمن برای انواع مرورگرها" پرداختیم. در این قسمت به "بررسی بهترین افزونه‌های مرورگرها در زمینه‌ی امنیت" خواهیم پرداخت.

راهنمای کامل ایمن‌سازی مرور وب در دنیای امروز - قسمت دو

در قسمت یک از مجموعه‌ی "راهنمای کامل ایمن‌سازی تجربه‌ی مرور وب در دنیای امروز" به "دستورالعمل گام‌به‌گام نحوه‌ی بهبود تنظیمات امنیتی مرورگر" پرداختیم. در این قسمت به آموزش تنظیمات ایمن برای انواع مرورگرها خواهیم پرداخت.

راهنمای کامل ایمن‌سازی مرور وب در دنیای امروز - قسمت یک

در قسمت یک از مجموعه‌ی "راهنمای کامل ایمن‌سازی تجربه‌ی مرور وب در دنیای امروز" به "دستورالعمل گام‌به‌گام نحوه‌ی بهبود تنظیمات امنیتی مرورگر" می‌پردازیم.

کسب موفقیت 100% محصولات امسی‌سافت در آزمون AVLab

ما مفتخر هستیم که بهترین امتیاز اثربخشی (Best+++ 100%) را در آزمون اخیر موسسه‌ی AVLab Poland برای دو محصول ضد مخرب و اینترنت سکیوریتی امسی‌سافت در نسخه‌ی 12 برای کاربران خانگی و تجاری کوچک تا متوسط به دست آورده‌ایم.

ویندوز ۱۰ از همه‌ی حرکات شما جاسوسی می‌کند - قسمت سه

در قسمت یک، درباره‌ی "چگونه ویندوز ۱۰ از شما جاسوسی می‌کند؟" و "با این اطلاعات چه‌کار می‌کنند؟" و در قسمت دو، درباره‌ی "اهمیت این موضوع در چیست؟" و "مایکروسافت تنها آدم بد داستان نیست" صحبت کردیم. اینک با ما در قسمت سوم "جاسوسی ویندوز 10" همراه باشید.

ویندوز ۱۰ از همه‌ی حرکات شما جاسوسی می‌کند - قسمت دو

در قسمت یک، درباره‌ی "چگونه ویندوز ۱۰ از شما جاسوسی می‌کند؟" و "با این اطلاعات چه‌کار می‌کنند؟" صحبت کردیم. اینک با ما در قسمت دوم "جاسوسی ویندوز 10" همراه باشید.

ویندوز ۱۰ از همه‌ی حرکات شما جاسوسی می‌کند - قسمت یک

احتمالاً تا کنون شنیده‌اید که مایکروسافت با به‌روزرسانی توافق‌نامه‌ی خدمات خود چه جزئیات ترسناکی از چگونگی استفاده و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی شما را نشان داده است. حداقل این چیزی است که سایت‌های خبری بزرگ در مورد آن صحبت می‌کنند. اما حقیقت این است که حتی اگر این توافق‌نامه‌ی ۱۲ هزار کلمه‌ای را بخوانید نیز در انتها چیزی نخواهید فهمید.

چگونه می‌توانم یک پورت (Port) را ببندم؟

نکته‌ی مهم: یک پورت باز (Open Port)، لزوماً خطرناک نیست!

باز بودن یک پورت زمانی خطرناک است که از طریق آن، کدهای مخرب وارد سیستم شما شود. پس لازم نیست همه‌ی پورت‌های سیستم خود را ببندید. در واقع اگر هیچ پورتی بر روی کامپیوتر شما باز نباشد، اینترنت کار نخواهد کرد!

رتبه‌ی بسیار عالی ضد مخرب امسی‌سافت در تست عملکرد موسسه‌ی AV-Comparatives

موسسه‌ی AV-Comparatives، در روز پنج‌شنبه 3 نوامبر 2016 (13 آبان 1395) نتایج آخرین تست عملکرد (Performance Test) خود را منتشر کرد. هدف از انجام این تست، ارزیابی تأثیر نرم‌افزارهای امنیتی بر روی عملکرد و بازدهی سیستم می‌باشد که توسط نرم‌افزار PC Mark 8 مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ما با افتخار اعلام می‌کنیم که در این ارزیابی انجام شده، امسی‌سافت مفتخر به کسب امتیاز 99.5 شد که به معنای جایگاهی بسیار ممتاز و کمترین تاثیر بر روی سیستم شما می‌باشد. در میان 19 شرکت امنیتی شرکت‌کننده در این تست، هیچ شرکتی موفق به کسب 100 امتیاز کامل نشد.

انتشار نسخه‌ی 12 کنسول مدیریت سازمانی امسی‌سافت

نسخه‌ی 12.1 کنسول مدیریت سازمانی امسی‌سافت (Emsisoft Enterprise Console) منتشر شده است. این به‌روزرسانی شامل رفع مشکلات موجود، افزودن امکانات جدید و بهبود پایداری می‌باشد.

درگاه یا پورت (Port) چیست؟

به طور خلاصه، به کانال ارتباطی برای کامپیوترهای حاضر در یک شبکه، پورت گفته می‌شود.

پنهان‌کاری ضد ویروس‌های رایگان و توزیع PUP، آیا صنعت ضد ویروس به بی‌راهه می‌رود؟

چرخه‌ی خارج از کنترل: برنامه‌های بالقوه ناخواسته (Potentially Unwanted Programs = PUPs) بیش از پیش در حال افزایش و گسترش هستند. آنچه که بیشتر اهمیت دارد این است که آنها چگونه گسترش می‌یابند. پس از شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگی مانند Oracle (Java) و Microsoft (Bing and Skype) که شروع به چسباندن و همراه‌کردن PUPها (Bundling) به محصولات خود کردند، اکنون تولیدکنندگان ضد ویروس نیز به این بازی پیوسته‌اند. ما روی برخی از محبوب‌ترین PUPها که همراه با ضد ویروس‌های رایگان هستند تحقیق کردیم، نتایج کاملاً نگران‌کننده است.

باجگیر یا باج‌افزار (Ransomware) چیست؟ با مهمترین تهدید سال 2016 آشنا شوید

فرض کنید پشت رایانه‌ی خود نشسته‌اید و با خیال راحت مشغول به انجام کارهای خود هستید. ناگهان با پیغامی مواجه می‌شوید که به شما اعلام می‌کند تمامی اطلاعات و داده‌های رایانه‌ی شما قفل و توسط الگوریتمی بسیار پیشرفته رمزگذاری شده است و اگر تا مدت زمان مشخصی باج (Ransom) را نپردازید تمامی اطلاعات شما حذف خواهد شد.

امتیاز عالی ضد مخرب امسی‌سافت در تست AV-Comparatives Scanner Test

موسسه‌ی AV-Comparatives نتایج دومین مرحله از تست اسکنر سال 2016 (Scanner Test) را در 16 اکتبر (25 مهر 95) منتشر کرده است که شامل جمع‌بندی نتایج تست‌های انجام شده روی محصولات امنیتی مختلف و همچنین تست مثبت کاذب می‌باشد.

تمرین دفاع در برابر زامبی‌های اینترنتی، یا: چگونه تبدیل به یک بات نشویم؟

گشتن در اینترنت مثل عبور از میان یک شهر پسارستاخیزی است که همه در آن به دنبال خوردن مغز شما هستند.

در این شهر پسارستاخیزی، مردم، زامبی (Zombie) نامیده می‌شوند.

در اینترنت، این زامبی‌ها کامپیوترهای آلوده شده‌ای هستند که ما به آن‌ها بات (bot) می‌گوییم.

چگونه اد بلاکرها باعث بهبود امنیت آنلاین شما می‌شوند؟

روز جدیدی آغاز شده و کامپیوتر خود را روشن کرده‌اید. ۱۵ دقیقه وقت دارید تا اخبار را مرور کنید، قهوه‌ی خود را بنوشید و کار خود را آغاز کنید. اما متأسفانه به صورت تصادفی بر روی یکی از تبلیغات چشمک‌زن کلیک می‌کنید و این تبلیغ شما را به سایتی می‌فرستد که گویی بارگذاری آن قرار نیست هیچ‌وقت تمام شود…

انتشار نسخه‌ی 12 محصولات امنیتی امسی‌سافت

از اینکه انتشار نسخه‌ی 12 محصولات امنیتی امسی‌سافت را به شما اطلاع می‌دهیم بسیار خوشحالیم. از زمان معرفی نسخه‌ی 11 در آبان 1395 ما تلاش بسیاری کرده‌ایم تا با ارائه‌ی تکنولوژی‌های جدیدتر، محصولات خود را بیش از پیش در برابر انواع تهدیدهای جدید دنیای آنلاین مجهز سازیم.

برنامه‌های بالقوه ناخواسته‌ای که می‌توانند سیستم شما را کند کرده و به خطر بیاندازند

مخرب‌ها (Malware)، تروجان‌ها (Trojans)، باگ‌ها (Bugs)، این‌ها کلماتی هستند که با تداعی کردن تصویر کدهای در حال فروپاشی، جمجمه و اسکلت (نشان خطر) وحشت به جان ما می‌اندازند. این برنامه‌های مخرب، جنبه‌ی تاریک اینترنت هستند، شواهدی که نشان می‌دهند در مقابل هر فناوری مفید، ابزارهای مضری وجود دارند که می‌توانند به سیستم شما زیان وارد کنند.

گواهی دیجیتال یا Digital Certificate چیست؟

آیا تا به حال عبارت گواهی دیجیتال (Digital Certificate) را شنیده‌اید؟ این واژه یکی از آن واژه‌های مرموز دنیای کامپیوتر است که گاهی اوقات توسط افرادی که می‌خواهند خودشان را معتبر نشان دهند استفاده می‌شود. علاوه بر این، واژه‌ی مذکور یک مفهوم مهم برای افرادی است که مراجعِ امنیتیِ دنیای کامپیوتر هستند. در این میان، کاربرد این واژه در دو حالت گفته‌شده باعث به اشتباه افتادن کاربران اینترنت می‌شود. کاربرانی مانند شما که می‌خواهند در دنیای آنلاین ایمن باشند.

چگونه از 'Emsisoft Enterprise Console' برای مدیریت امنیت کامپیوترهای یک مجموعه استفاده کنیم

امسی‌سافت در زمینه‌ی تولید محصولات امنیتی برای کاربران خانگی، یک شرکت شناخته شده می‌باشد. اما آیا می‌دانید که محصولات امسی‌سافت از تمامی شبکه‌های شرکت‌ها نیز محافظت می‌کنند؟
پول، موجب انگیزه و تحریک مجرمان اینترنتی (Cybercriminals) می‌گردد. اما با حضور دو موتور اسکن قدرتمند در محصولات امسی‌سافت، هر روز تعداد بی‌شماری از مخرب‌ها مانند باجگیرها (ransomware) به دام می‌افتند تا تجارت موفق شما را عالی و بدون نقص سازد.

حفاظت از فایل‌ها، به قیمت از دست رفتن حریم خصوصی

حریم خصوصی (Privacy)، توانایی یک فرد یا گروه برای جدا کردن خود یا اطلاعات خود و سپس بیان و ابراز آنها به صورت اختیاری است [Wikipedia]

در همین ابتدا باید بگوییم که حریم خصوصی بسیار مهم است.

پنج نکته برای حفاظت از فرزندان در فضای مجازی

کابوس این روزهای ما این است که فرزندانمان پشت میز نهار خوری یا در اتاق نشیمن می‌نشینند، در حالی که خطرات ناشناخته‌ای آن‌ها را تهدید می‌کند. در ذهنمان می‌گوییم که بچه‌ها در حال تماشای چه هستند؟ آیا در حال دانلود محتوای غیرمجاز هستند یا با افراد غریبه و شکارچیان جنسی قرار ملاقات می‌گذارند؟

و از همه مهم‌تر این که با خود می‌گوییم آیا حداقل نباید خانه‌ی ما جایی ایمن برای بچه‌ها باشد؟

پاکسازی مخرب‌ها و آلودگی‌ها - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت پنج

شناسایی تهدیدها و مخرب‌های فعال، تنها یک بخش از مسیر دستیابی به یک کامپیوتر پاک است. در واقع پاکسازی مخرب‌های یافته‌شده، فرایندی دشوارتر از پیدا کردن مخرب‌ها و PUPها می‌باشد. چراکه مخرب‌ها برای جلوگیری از حذف شدنِ خود، به سختی تلاش می‌کنند.

دریافت جایزه‌ی VB100 برای نسخه‌ی سرور امسی‌سافت

به تازگی، ویروس بُولِتین (Virus Bulletin) جدیدترین نتایج تست‌های مقایسه‌ای دوماهه‌ی خود را منتشر کرده است. ما خوشحال هستیم که اعلام کنیم نسخه‌ی سرور امسی‌سافت توانست یک جایزه‌ی VB100 دیگر را به لیست بلندبالای افتخارات امسی‌سافت اضافه کند.

ویژگی‌های سودمند برای اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت چهار

امکان اسکن کردن سریع فایل‌ها و پوشه‌ها از طریق منوی کلیک‌راست یکی از مزیت‌های قابل دسترس در دو نسخه‌ی ضد مخرب و اینترنت سکیوریتی امسی‌سافت می‌باشد. علاوه بر این، ما برای افراد حرفه‌ای اسکنر خط فرمان ویژه‌ای را آماده کرده‌ایم.

ویژگی‌های پیشرفته در اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت سه

یکی از ویژگی‌های بزرگ "اسکن سفارشی" این است که شما می‌توانید تنظیمات اسکن را تغییر داده و کنترل کنید. اگر نگاهی به قسمت تنظیمات "اسکن سفارشی" بیاندازید، تمام این قسمت‌ها را خواهید دید. برخی از آنها به طور پیشفرض فعال و برخی دیگر غیرفعال هستند. داشتن اطلاعات کافی باعث می‌شود تشخیص دهید به کدام تنظیمات احتیاج و به کدام احتیاج ندارید. علامت تعجب مقابل هر عبارت، دربردارنده‌ی اطلاعات ارزشمندی است. ما به طور پیشفرض، بهترین انتخاب را برای تمام کاربران انجام داده‌ایم.

ضد مخرب امسی‌سافت و دریافت یک تأییدیه‌ی دیگر از AV-Test

اینجا در امسی‌سافت، ما از کیفیت محصولات و دستاوردهای خود، اطمینان داریم. به همین دلیل از دریافت یک نشان AV-Test دیگر در کنار تاییدیه‌های بسیاری که قبلاً برای ضد مخرب امسی‌سافت دریافت کرده‌ایم خوشحال هستیم.

هشت راهکار برای وبگردی و بانکداری اینترنتی امن‌تر

امروزه شما می‌توانید با خیالی راحت پشت لپ‌تاپ خود بنشینید و بدون مراجعه به بانک یا فروشگاه، عملیات خرید و فروش، انتقال پول، پرداخت صورت حساب‌های منزلتان و... را انجام دهید. اما آیا مراقب مجرمین اینترنتی هستید؟ کسانی که برای غارت کردن شما به ماسک و اسلحه و خودرو سریع برای فرار نیازی ندارند.

انتخاب روش اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت دو

در اینجا به طور مختصر و مفید، روش‌های انجام اسکن که در محصولات امسی‌سافت در دسترس می‌باشد را بررسی می‌کنیم:

چرا دو موتور اسکن؟ نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت یک

تیم توسعه‌دهندگان ما در امسی‌سافت، برای ارائه‌ی پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی تکنولوژی و سرعت اسکن با جدیت فراوان مشغول به فعالیت هستند. ممکن است شما به لطف آموزش‌های موجود و یا تجربه‌ی خود با چگونگی استفاده از محصولات ما آشنا باشید، اما آیا می‌دانید که تکنولوژی اسکن ما چگونه کار می‌کند؟ با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره‌ی فناوری اسکن ما که در همه‌ی محصولات امسی‌سافت استفاده می‌شود ارائه دهیم.

مزایای داشتن فایروال یا دیوار آتش چیست؟

همه، واژه‌ی فایروال (دیوار آتش) را می‌شناسند امّا تعداد کمی از این موضوع که چرا آنها به یک فایروال نیاز دارند آگاه هستند. به اینترنت بروید و درباره‌ی این موضوع مطالعه کنید. در آنجا شما خواهید یافت که نه تنها ایده‌های متفاوت زیادی از آنچه که فایروال قرار است انجام دهد وجود ندارد بلکه تعداد زیادی مفاهیم مختلف فنّی وجود دارند که تحت این اصطلاح خلاصه می‌شوند.

پیشگیری در برابر درمان: چرا نباید در انتظار آلوده‌شدن سیستم و سپس پاکسازی آن بود؟

یک هشدار پاپ‌آپ (Pop-up) عجیب و غریب یا کِرَش (Crash) غیر منتظره‌ی دیگر، و اکنون زمان آن رسیده تا کامپیوتر خود را به مراکز خدمات کامپیوتری ببرید. اما چه اتفاقی خواهد افتاد اگر بتوانید مانع از حذف شدن داده‌های باارزش و تلف شدن زمان برای درست شدن کامپیوتر خود شوید؟ چه اتفاقی خواهد افتاد اگر تمام مراحل حذف و پاکسازی از بین برود؟

چرا باید مرورگرهای اینترنتی مرتباً به‌روزرسانی شوند؟ و چگونه این کار را انجام دهیم؟

اغلب شرکت‌های امنیتی، همواره به کاربران خود توصیه می‌کنند، نرم‌افزارهایی که بر روی رایانه‌ی خود استفاده می‌کنند را به‌روز نگه دارند. یکی از مهمترین مکان‌هایی که می‌تواند رایانه‌ی شما را آلوده کند، اینترنت است و اغلب تبادل اطلاعات در دنیای آنلاین از طریق مرورگرها می‌باشد. به همین دلیل در این آموزش قصد داریم، موارد مرتبط با نصب و به‌روزرسانی 4 مرورگر اینترنتی پرطرفدار را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

باجگیر Fabiansomware، نشانه‌ی عصبانیت سازندگان مخرب‌ها از امسی‌‌سافت

به درازای عمر اینترنت، جرایم اینترنتی (Cybercrime) نیز وجود داشته‌اند. با این حال، به راستی سال 2016 سال باجگیرها (Ransomware) است. هر هفته، خانواده‌های جدید باجگیرها ظاهر می‌شوند و آزمایشگاه مخرب‌شناسی امسی‌سافت (Emsisoft Malware Lab) نیز به طور روزانه در خط مقدم با آنها مبارزه می‌کند.

شرکت نرم‌افزاری امنیتی امسی‌سافت، ساخت مردمانی از سراسر جهان

نگاهی به پشت صحنه
در اِمسی‌سافت (Emsisoft) هیچ دفتر کاریِ خوش‌منظره یا ساختمان مرکزی که بتوان در آن قدم زد و یا مخفی شد وجود ندارد. این شرکت دارای یک آرم آبی و خاکستری است که تنها در دنیای مجازی خودنمایی می‌کند و البته همراه با داستانی گفته‌نشده در فراسوی آن. عدم وجود یک دفتر کار، کریستین مِیرول (Christian Mairoll) را تبدیل به مردی کرده است که مصاحبه با او دشوار است، به هر صورت من اینجا هستم تا با وی ملاقات کنم اما پیش از آنکه بتوانم او را ببینم باید از جاده‌ای در میان ارتفاعات یک دره، نزدیک به شهر نلسون در کشور نیوزیلند، عبور کنم. جمعیت این شهر 5,321 نفر است. هیچ‌کسی را در جاده نمی‌بینم، جاده خلوت است. مردم محلی به این بخش از کشور، بلندای جنوب می‌گویند. من آن را آغاز هیچ‌کجا می‌نامم. حتی یک کافه نیز در جاده دیده نمی‌شود. جاده‌ی شنی و پر چاله که توسط کوه‌ها و درختان بلند کاج پوشیده شده است. کریستین میرول چهره‌ی شماره‌ی یک شرکت است که در ظاهر اینگونه به نظر نمی‌رسد. با توجه به اینکه امسی‌سافت در سال 2003 در اتریش تأسیس شده است و اکنون با سبک زندگی سازگار با محیط زیست کریستین میرول در مناطق روستایی نیوزیلند به فعالیت خود ادامه می‌دهد، پرسش‌های زیادی برای پرسش وجود دارد. البته اگر من بتوانم خانه‌ی او را در این هوای مه‌آلود پیدا کنم.

آیا استفاده از وای فای عمومی امن است؟ چگونه هنگام استفاده از وای فای عمومی در امنیت باشیم؟

آیا زمانی که در بیرون از خانه هستید هم به اتصال اینترنت نیاز دارید؟ فرودگاه‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها، خیابان‌های اصلی و حتی فست‌فوت‌های زنجیره‌ای از جمله مکان‌هایی هستند که برای فراهم‌کردن دسترسی سریع به اینترنت، به شما وای‌فای عمومی رایگان پیشنهاد می‌دهند. سفارش شما؟ برگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و پسورد وای‌فای لطفاً! هنگامی که منتظر آماده‌شدن سفارش خود هستید می‌توانید به کار یا بازی در اینترنت بپردازید و بهتر از همه‌ی این‌ها، این وای‌فای، رایگان است. اما آیا امن هم می‌باشد؟ پاسخ در نام آن است، باید بدانید که وای‌فای عمومی (Public)، وای‌فای خصوصی (Private) نیست.

چگونه سیستم خود را با استفاده از کیت اضطراری امسی سافت، اسکن و از مخرب‌ها پاکسازی کنیم؟

کیت اضطراری امسی‌سافت (Emsisoft Emergency Kit) تنها ابزار رایگان و پرتابل در جهان است که از دو موتور اسکن برای یافتن مخرب‌ها و شناسایی برنامه‌های بالقوه ناخواسته (PUP) و در نهایت، حذف آنها استفاده می‌کند. کیت اضطراری امسی‌سافت بهترین انتخاب به عنوان یک اسکنر جانبی است که می‌توان از آن بدون هیچ مشکلی در کنار تمامی برنامه‌های ضد ویروس و ضد مخرب استفاده کرد. اگر شما به آلوده‌بودن کامپیوتر خود مشکوک هستید، می‌توانید از کیت اضطراری امسی‌سافت استفاده کنید. برای این کار نیاز به زمان زیادی نخواهید داشت. برای اسکن مناطق حساسی که به احتمال زیاد، مخرب‌ها در آنجا قرار دارند تنها به یک دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

چرا اغلب افراد، تروجان را یک نوع ویروس می‌دانند؟

برای دانستن تفاوت این دو، نیاز به تعریف آنها است.

چگونه ضد مخرب و اینترنت سکیوریتی امسی سافت را نصب و پیکربندی کنیم؟

برای نصب و پیکربندی ضدمخرب و اینترنت سکیوریتی امسی‌سافت با راهنمای زیر همراه باشید.

چرا آنتی ویروس‌ها مقدار زیادی از RAM را اشغال می‌کنند؟ آیا می‌دانید این یک اتفاق خوب است؟

وبلاگ‌ها و نشریات کامپیوتری زیادی وجود دارند که روش‌هایی را به شما توصیه می‌کنند تا به کمک آن، سرعت رایانه‌ی خود را با "کاهش استفاده از منابع سخت‌افزاری سیستم" افزایش دهید. باور کاملاً درستی است که داشتن چند گیگابایت فضای آزاد بیشتر در هارددیسک نسبت به اینکه اصلاً فضایی نداشته باشید بهتر است. اما این نظریه در مورد RAM (Random Access Memory)، «حافظه‌ی کوتاه‌مدت فوق سریع رایانه‌ی شما» صحیح نیست. یعنی داشتن فضای خالی بیشتر در حافظه‌ی RAM هیچ حُسنی ندارد!

PUP یا برنامه‌ی بالقوه ناخواسته چیست؟ آیا PUP مخرب است؟

وقتی بحث از اصطلاحات موجود در حوزه‌ی ضد مخرب به میان می‌‌آید اصطلاحاتی در فضای اینترنت به چشم می‌خورند. این مسئله در بیشتر مواردِ مرتبط با کامپیوتر، صحت دارد. شما با اصطلاحاتِ MPEG, EXE ,Trojan ,Rootkit ,Byte ,Bit, رسانه‌های اجتماعی، عوامل تغذیه‌کننده‌ی RSS، پلتفورم‌ها، کنسول‌ها، سیستم‌های عامل و برنامه‌های کامپیوتری آشنا شده‌اید. شرایط، زمانی گیج‌کننده خواهد شد که اصطلاحات با هم تداخل پیدا کنند. در جهان ضد مخرب (ها) یکی از اصطلاحات بسیار دردسرساز نیز PUP است.

مخرب‌ها و ویروس‌ها چه فرقی دارند؟

یکی از پرسش‌هایی که در انجمن‌های مختلف، پرسیده می‌شود این است که: آیا نرم‌افزار‌های ضد مخرب، مانند ضد مخرب امسی‌سافت (Emsisoft Anti-Malware) از سیستم‌هایمان در مقابل ویروس‌ها نیز محافظت می‌کنند؟ پاسخ کوتاهی که می‌‌توان به این پرسش داد این است: بله. اصطلاح «مخرب» یا «بد افزار» برگرفته از عبارت «نرم‌افزار خرابکار» است (Malware = Malicious Software). بدون شک ویروس‌های کامپیوتری نیز به عنوان زیرگروهی از مخرب‌ها، همچون روتکیت‌ها (Rootkits)، تروجان‌ها (Trojans)، جاسوس‌افزارها (Spyware) و... خرابکارند و به همین دلیل در دسته‌ی مخرب‌ها جا می‌گیرند.