ابزارهای رمزگشای رایگان امسی‌سافت، بیش از 500 میلیون دلار برای کاربران صرفه‌جویی کرده است

 

امسی‌سافت در مبارزه علیه باج افزارها بسیار فعال است و به طور مداوم در تلاش بوده تا یک قدم از مجرمان سایبری جلوتر باشد. در طی این سال‌ها، 40 ابزار رمزگشای باج افزار بصورت کاملا رایگان ایجاد کرده‌ایم که قربانیان می‌توانند از آن برای بازیابی اطلاعاتشان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای استفاده کنند.
چه میزان از درآمد کاربران به سود مجرمان تبدیل می‌شود؟ اجازه دهید خیلی سریع نگاهی به آمار بیاندازیم.

 


ابزارهای رمزگشای ما بصورت مستقیم بیش از یک میلیون بار دانلود شده است: به طور دقیق 1,144,351 بار دانلود شده است. و این بدون احتساب دانلود آن از دیگر سایت‌ها می‌باشد. بنابراین رقم بالا احتمالاً بسیار بزرگ‌تر است.
میانگین باج  درخواستی در حدود 522 دلار است. آن را در 1,144,351 ضرب کنید و به عدد بزرگ 597,351,222 می‌رسید. خلاصه آنکه:

ابزارهای رمزگشای رایگان امسی‌سافت، بیش از 500 میلیون دلار برای کاربران صرفه‌جویی کرده است.

5 ابزار رمزگشای برتر امسی‌سافت

1. AutoLocky – با تعداد 130,328 دانلود
2. NemucodAES – با تعداد 66,476 دانلود
3. Nemucod – با تعداد 65,419 دانلود
4. FenixLocker – با تعداد 60,758 دانلود
5. CryptON – با تعداد58,753  دانلود

چگونه ریسک ابتلا به باج افزار را کاهش دهیم
همانطور که از قدیم گفته‌اند: پیشگیری بهتر از درمان است. رمزگشاها ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای بازگردانی فایل‌ها هستند اما نیاز است که در وهله‌ی اول روشی برای مقابله با مخرب‌ها داشته باشید. در اینجا به چند نکته برای کاهش ریسک ابتلا به باج افزارها می‌پردازیم:

1. ضدمخرب (آنتی‌ویروس): یک آنتی ویروس خوب با تکنولوژی رفتارشناسی و قابلیت حفاظت لحظه‌ای می‌تواند حضور باج افزار را شناسایی کرده و قبل از ایجاد هر گونه تغییری در سیستم شما، آن را متوقف سازد.
اطلاعات بیشتر درمورد چگونگی آلوده شدن کامپیوتر توسط باج افزار را اینجا بخوانید.
2. پشتیبان گیری: بک‌آپ نهایت آرامش خاطر است. در صورتی که باج افزار اطلاعات و داده‌های شما را رمزگذاری کند، می‌توانید دیسک خود را به کلی پاک کرده و نرم‌افزارها و داده‌ها را باز گردانی و دوباره نصب کنید.
اطلاعات بیشتر درمورد چگونگی بک‌آپ گرفتن را اینجا بخوانید.
3. نرم‌افزار به روز: توسعه‌دهندگان به طور مرتب آپدیت‌های جدیدی برای رفع آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار خود منتشر می‌کنند. همیشه نرم‌افزارهای خود را بروز رسانی کرده وهر زمان که ممکن است بروز رسانی خودکار را فعال سازید. 
نکات ضروری درباره‌ی امنیت اینترنت را اینجا بخوانید.
4. از کلیک کردن بر روی لینک‌ها در ایمیل‌های عجیب خودداری کنید: مهندسی اجتماعی یکی از معمول‌ترین روش های حمله است. تنها در صورتی بر روی لینک‌ها کلیک کنید و یا فایل‌های پیوست را باز نمایید که از امن بودن آن 100 درصد مطمئن باشید.
اطلاعات بیشتر درمورد جلوگیری از کلاهبرداری‌های فیشینگ را اینجا بخوانید.
5. شبکه‌ی را به چند بخش تقسیم کنید: باج افزارها معمولاً کسب و کارها را هدف قرار می‌دهند. شرکت‌ها در تمامی اندازه‌ها باید دسترسی به بخش های مختلف شبکه را بسته به نیازهای فردی کاربران محدود کنند. تقسیم بندی مناسب شبکه می‌تواند از گسترش تهدید جلوگیری کرده و در صورتی که یکی از بخش‌ها قربانی باج افزار شد، تلفات را به حداقل برساند.
اطلاعات بیشتر درمورد برقراری امنیت کسب و کارهای کوچک را اینجا بخوانید.

آیا به باج افزار مبتلا شده‌اید؟ راهنمای گام به گام در مورد چگونگی مقابله با آنها را بخوانید تا به راحتی فایل‌های خود را بازگردانید. همچنین اگر فردی خبره در زمینه‌ی تکنولوژی هستید، شاید بخواهید درمورد چگونگی از بین بردن دستی باج افزارها نیز اطلاعاتی کسب کنید.

آیا تا به حال از رمزگشاهای ما برای بازگردانی فایل‌های خود استفاده کرده‌اید؟ 
روز خوب (بدون مخربی) داشته باشید.

برگرفته از:
Emsisoft’s free ransomware removal tools save users more than $500 millionImage Description

امسی‌سافت

فراتر از یک آنتی‌ویروس

امسی‌سافت یک شرکت نیوزلندی است که با بهره گیری از متخصصان حرفه ای در سراسر دنیا و تکیه بر تکنولوژی رفتارشناسی، محافظتی کامل در برابر انواع مخرب های موجود در دنیای دیجیتال را فراهم می نماید. محصولات امسی‌سافت در دو بخش خانگی و سازمانی و برای پلتفرم های ویندوز و اندروید قابل عرضه است.

رمزگشای رایگان امسی‌سافت برای باج‌افزار Big Bob Ross
19 اسفند 1397

رمزگشای رایگان امسی‌سافت برای باج‌افزار Big Bob Ross

تیم تحقیقاتی ما به تازگی کمپین باج‌افزار جدیدی را که به آن نام مستعار 'BigBobRoss' داده‌ایم، یافته ‌است. هدف این کمپین کسب و کارهای 'Comcast' ...

امسی‌سافت برای باج‌افزار CryptoPokemon یک ابزار رمزگشای فوق‌العاده موثر تولید کرده است
22 فروردین 1398

امسی‌سافت برای باج‌افزار CryptoPokemon یک ابزار رمزگشای فوق‌العاده موثر تولید کرده است

هیولاها و شخصیت‌های مورد علاقه‌ی انیمیشنی، در حال حاضر خود را میان کمپین‌های باج‌افزاری می‌بینند. باج‌افزار 'CryptoPokemon' ...

رمزگشای رایگان امسی‌سافت برای باج‌افزار ZQ 
18 اردیبهشت 1398

رمزگشای رایگان امسی‌سافت برای باج‌افزار ZQ 

تیم تحقیقات ما به تازگی باج‌افزاری با نام مستعار ZQ را شناسایی کرد. فایل‌های آن دارای پسوند w_decrypt24@qq.com].zq]. هستند و فایل متنی HELP__DECRYPT}. ...