از یک ابزار ضدتروجان تا یک ضدمخرب کامل: 15 سال با امسی‌سافت

سال 2003: 
"در جست‌وجوی نمو" در حال پخش در سینماهاست، آرنولد شوارتزینگر در شرف منصوب شدن به پست فرمانداری کالیفرنیاست و یک شرکت جویای نام به اسم امسی‌سافت تازه متولد شده است.

 

 


از آن موقع تا به امروز، مشخصا خیلی چیزها تغییر کرده است. به عنوان یک شرکت، در حالیکه به ارزش‌های اصلی خود مثل فراهم نمودن یک حفاظت عالی در برابر مخرب‌ها و ارائه‌ی یک سرویس پشتیبانی با کیفیت پایبند بوده‌ایم، شروع به تکامل یافتن نیز کرده‌ایم.
در جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس شرکت، به ما بپیوندید تا در مسیر خاطره‌انگیز رشد و توسعه‌ی شرکت با یکدیگر همراه شویم. ما همچنین یک حراج 15 روزه را تدارک دیده‌ایم. برای 15 روز آینده شما می‌توانید لایسنس یکساله‌ی ضدمخرب امسی‌سافت را فقط در ازای 15 دلار دریافت کنید.

 

2003 - 2007: پیدایش 
2003، سالی که همه چیز شروع شد. امسی‌سافت در اتریش تاسیس شده و اولین محصول شرکت با نام تجاری "a-squared" منتشر شد، یک اسکنر مخرب که یک طراحی بسیار ابتدایی داشت. (به قول کریستین میرول، موسس شرکت امسی‌سافت: اصلا چه فکری با خودم کرده بودم!)

 

 

در سال 2005، امسی‌سافت ماژول رفتارشناسی را معرفی ‌می‌کند، یک تکنولوژی پیشرو در زمان خودش که مخرب‌ها را بر پایه رفتار آنها شناسایی و مسدود می نماید.

 

2008 - 2010: شروع سیر تکاملی
در سال 2008، امسی‌سافت با انتشار نخستین اسکنر ویروسِ دو موتوره رایگان خود، در صنعت آنتی‌ویروس‌ها تحولی ایجاد ‌می‌کند.

 

 

در طی گذشت چندین سال، رابط کاربری "a-squared" بطور قابل توجهی پیشرفت داشته است و منوی اصلی نرم‌افزار اکنون گزینه‌های پیکربندی بیشتری را نسبت به قبل ارائه می‌کند.

 

 

2010 - 2012: توسعه سریع و روند صعودی
در سال 2010، با نام تجاری "a-squared" خداحافظی کردیم. اکنون نرم‌افزار با نامی که همه دوستش دارند یعنی: Emsisoft Anti-Malware شناخته می‌شود. سال 2010 همچنین سالی است که "Emsisoft Emergency Kit" منتشر می‌شود و ما اولین جایزه‌ی معتبر VB-100 را دریافت می‌کنیم.

 

 

2013 - 2015: نگاهی اجمالی به آینده
رابط کاربری همچنان به پیشرفت و بهبود خود ادامه ‌می‌دهد و امسی‌سافت در حال ارائه‌ی یک محصول هیجان‌انگیز است. در سال 2013، ضدمخرب‌ امسی‌سافت برای اولین بار در آزمون معتبر "Real-World Protection" موسسه‌ی "AV-Comparatives" شرکت می‌کند و با امتیاز کامل (جلوگیری از 100 درصد آلودگی‌ها) این تست را پشت‌ سر می‌گذارد.

 

 

در سال 2014، امسی‌سافت نسخه‌ی ضدمخرب موبایل خود را منتشر می‌کند تا با تهدیدات روبه رشد مخرب‌های موبایل مقابله کند.

 


در ادامه‌ی سال 2014، رابط کاربری تغییرات زیادی را برای ایجاد یک گرافیک بصری بهتر ایجاد می‌کند و ضدمخرب امسی‌سافت نسبت به قبل پرسرعت‌تر و موثرتر می‌شود.

 


2016 - 2017: سال‌های نوجوانی
در حالیکه ضدمخرب امسی‌سافت در حال پیشرفت است، یک باج‌افزار خاص در حال گسترش یافتن در جهان است. در سال 2016، امسی‌سافت اولین گواهی موسسه‌ی "AV-Test" خود را دریافت می‌کند، نخستین ورژن کنسول سازمانی منتشر می‌شود و شرکت، به کمپین "نه به باج بیشتر (No More Ransom)” ملحق می‌شود.

 

 

2016 همچنین سالی است که مخرب نویسان با نام‌ گذاری یک نوع از باج‌افزارها به نام فابین (رئیس بخش تکنولوژی امسی‌سافت) به او ادای احترام کردند. (باج‌افزار فابین)

 

2018 و بعد از آن:
همه‌ی این اتفاقات ما را به امروز می‌رساند. امروزه، ضدمخرب امسی‌سافت یک آنتی‌ویروس بسیار قدرتمند و کاربردی، همراه با یک رابط کاربری زیباست که توسط بهترین و متعهدترین تیم پشتیبانیِ موجود ارائه می‌شود.

 


در این 15 سال راه درازی را طی کرده‌ایم، از یک ضدتروجان ساده و ابتدایی به یکی از مورد اعتمادترین محصولات آنتی‌ویروس در بازار تبدیل شده‌ایم. ما به گذشته‌ی خود، داستانمان و دست‌آوردهایمان افتخار می‌کنیم و مشتاقانه در انتظار آینده هستیم.


از اینکه در این سفر با ما همراه بودید از شما متشکریم، بدون شما به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نبود.


برای اینکه پانزدهمین سالگرد تاسیس شرکت را جشن بگیریم، یک حراج فوق‌العاده ترتیب داده‌ایم. تا 15 روز آینده شما می‌توانید تنها با 15 دلار، لایسنس یکساله‌ی ضدمخرب امسی‌سافت را خریداری نمایید.  

روز خوبی (بدون مخرب) داشته باشید.

برگرفته از:

From an anti-trojan tool to a full anti-malware solution: 15 years of Emsisoft Anti-Malware


 

جوایز

مطالب مرتبط

کسب برترین جایزه AV-Comparatives توسط امسی‌سافت

05 آذر 1397  

روزی دیگر، جایزه‌ای دیگر! موسسه‌ی معتبر و مستقل آزمایش نرم‌افزارهای ضد ویروس به نام AV-Comparatives نتایج آزمایش اخیر خود در زمینه‌ی محافظت پویا در «دنیای واقعی» را منتشر کرده و مفتخریم اعلام کنیم که ضد مخرب امسی‌سافت دوباره به بالاترین سطح ممکن دست یافته است.

در آخرین آزمایش Virus Bulletin امسی‌سافت موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شد

05 آذر 1397  

کارشناسان خوب Virus Bulletin، یک پرتال امنیت اطلاعات و گروهی متخصص در آزمایش نرم‌افزارهای ضد ویروس، اخیراً نتایج آخرین آزمون مقایسه‌ای VB100 را منتشر کرده‌اند. مفتخریم که اعلام کنیم، ضد مخرب امسی‌سافت موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شده است.

ضد مخرب امسی‌سافت، مجدداً برنده‌ی گواهینامه‌ی VB100 شد!

05 آذر 1397  

گروه مستقل تحقیقات امنیت سایبری Virus Bulletin، چند روز پیش نتایج آخرین دور از آزمایشات خود را منتشر کردند. مفتخریم اعلام کنیم که ضد مخرب امسی‌سافت یک بار دیگر موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شد! با ادامه‌ی مطلب همراه باشید تا درباره‌ی نحوه‌ی انجام این آزمایشات و ارزش این گواهینامه برای امسی‌سافت بیشتر با هم صحبت کنیم.