دریافت گواهینامه‌ی VB100 در آزمون اکتبر 2018 توسط ضد مخرب امسی‌سافت

Virus Bulletin سازمانی است که گزارش‌های ارزشمندی برای کاربرانی که نیاز به یک بینش مستقل در مورد قابلیت‌های محصولات امنیتی دارند، فراهم می‌کند. این گروه اخیرا نتایج آخرین تست گواهینامه‌ی VB100 خود را منتشر کردند، و ما بسیار خرسندیم، که اعلام کنیم ضدمخرب امسی‌سافت این آزمون را با موفقیت پشت سرگذاشت و در نتیجه‌ برنده‌ی گواهی‌نامه VB100 شد. 

 

 

 

آزمون VB100 شامل چه مواردی می‌شود؟

VB100 گواهینامه‌ایست که به محصولات امنیتی که یک محافظت قدرتمند را فراهم کند، اعطاء می‌شود. آزمون‌های ماه اکتبر 2018 بر روی کامپیوتر‌های فیزیکی و ماشین‌های مجازی معمولی که در ادارات می‌بینید، انجام شد. هر کدام از تست‌ها بر روی دو سیستم مختلف که یکی از سیستم عامل Windows7 و دیگری از سیستم عامل Windows10 استفاده می‌کردند، انجام شد. هر کدام از این محصولات امنیتی با نمونه مخربهای جمع‌آوری شده از لیست‌های پایین مورد آزمایش قرار گرفت:

 

  • The WildList set: یک مجموعه از هزار نمونه مخربِ مشاهده شده توسط محققان است.
  • AMTSO Real Time Threat List set: یک مجموعه از نمونه‌های موجود، در دیتابیس مخرب هایی که توسط سازمان  Anti-Malware Testing Standards Organization مدیریت می‌شود، می‌باشد.
  • The Diversity set: مجموعه‌ای از نمونه مخرب‌های ارسال شده توسط موسسه‌های ثالث که توسط Virus Bulletin جمع‌آوری شده است.

 

همچنین این آزمون شامل بررسی حدود 100.000 فایل سالم برای بررسی خطای مثبت (false positive) بوده است. این تعداد فایل از یک مجموعه‌ی 400.000 فایلی از نرم افزار های مشهورِ دانلود شده انتخاب شده است.

به محصولی که حداقل 99.95 درصد از نمونه مخرب‌ها را تشخیص دهد و خطای مثبت (false positive) کمتر از 0.01 درصد را تولید کند، گواهی VB100 اعطا می‌گردد.

 

ضدمخرب امسی‌سافت موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 گردید:

مفتخریم که اعلام نماییم، ضد مخرب امسی‌سافت موفق به کسب امتیاز کامل شد، یعنی تشخیص 100 درصد در تعداد 1580 نمونه‌ی مخرب حاضر در آزمون و بدون تولید خطای مثبت (False positive). همچنین ضد مخرب امسی‌سافت در آزمون مکملِ لیستِ متفاوت‌ها (Diversity Test)، موفق به تشخیص 99.64 درصد از نمونه مخرب‌ها شد که البته جزو معیارهای آزمون VB100 نیست.

بسیار مفتخریم از اینکه نرم‌افزار ما در شرایط آزمون، عملکرد خوبی داشت و به تلاشمان برای فراهم سازی یک محافظت عالی از مشتریان، در برابر مخرب‌ها ادامه خواهیم داد.

برای مشاهده‌ی گزارش کامل این آزمون می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

درباره‌ی Virus Bulletin:

Virus Bulletin در صنعت مخرب‌ها یک نام قابل احترام است. مقر اصلی این سازمان در بریتانیا است، این سازمان اطلاعاتی در حوزه‌ی امنیت فراهم آورده و همچنین آزمون‌های محصولات امنیتی را برگزار می‌کند. گواهینامه VB100 نشان دهنده‌ی این است که محصول مورد نظر توانایی تشخیص تهدیدات مخرب‌های مدرن، بدون تولید خطای مثبت را دارد. 

 


 

 

روز عالی (بدون مخربی) داشته باشید!

برگرفته شده از:

 Emsisoft Anti-Malware awarded VB100 Certification in October 2018 test

 

   


 

جوایز

مطالب مرتبط

کسب برترین جایزه AV-Comparatives توسط امسی‌سافت

14 آبان 1397  

روزی دیگر، جایزه‌ای دیگر! موسسه‌ی معتبر و مستقل آزمایش نرم‌افزارهای ضد ویروس به نام AV-Comparatives نتایج آزمایش اخیر خود در زمینه‌ی محافظت پویا در «دنیای واقعی» را منتشر کرده و مفتخریم اعلام کنیم که ضد مخرب امسی‌سافت دوباره به بالاترین سطح ممکن دست یافته است.

در آخرین آزمایش Virus Bulletin امسی‌سافت موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شد

14 آبان 1397  

کارشناسان خوب Virus Bulletin، یک پرتال امنیت اطلاعات و گروهی متخصص در آزمایش نرم‌افزارهای ضد ویروس، اخیراً نتایج آخرین آزمون مقایسه‌ای VB100 را منتشر کرده‌اند. مفتخریم که اعلام کنیم، ضد مخرب امسی‌سافت موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شده است.

ضد مخرب امسی‌سافت، مجدداً برنده‌ی گواهینامه‌ی VB100 شد!

14 آبان 1397  

گروه مستقل تحقیقات امنیت سایبری Virus Bulletin، چند روز پیش نتایج آخرین دور از آزمایشات خود را منتشر کردند. مفتخریم اعلام کنیم که ضد مخرب امسی‌سافت یک بار دیگر موفق به کسب گواهینامه‌ی VB100 شد! با ادامه‌ی مطلب همراه باشید تا درباره‌ی نحوه‌ی انجام این آزمایشات و ارزش این گواهینامه برای امسی‌سافت بیشتر با هم صحبت کنیم.