چرا دو موتور اسکن؟ نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت یک

تیم توسعه‌دهندگان ما در امسی‌سافت، برای ارائه‌ی پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی تکنولوژی و سرعت اسکن با جدیت فراوان مشغول به فعالیت هستند. ممکن است شما به لطف آموزش‌های موجود و یا تجربه‌ی خود با چگونگی استفاده از محصولات ما آشنا باشید، اما آیا می‌دانید که تکنولوژی اسکن ما چگونه کار می‌کند؟ با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره‌ی فناوری اسکن ما که در همه‌ی محصولات امسی‌سافت استفاده می‌شود ارائه دهیم.

 

140527_eek_icon_256x256.png

 

 دو موتور اسکن بهتر از یک موتور است 

موتور دوگانه بخشی از آن قسمتی است که به اسکنر ما قدرت شناسایی پیشرفته‌ای بخشیده است.

ما متعهد به ارائه‌ی بهترین تکنولوژی اسکن ممکن هستیم. به همین دلیل است که چرا نرم‌افزار ما برای تبادل با موتورهای سایر شرکت‌ها به اندازه‌ی کافی انعطاف‌پذیر ساخته شده است.

ممکن است به یاد داشته باشید که در ما در سال 2012، موتور دوم اسکن را از Ikarus به Bitdefender تغییر دادیم. تطابقی بی‌نظیر بین پیشرفت‌های ما در زمینه‌ی تکنولوژی و داشتن نگاهی دقیق به آینده‌ی آخرین پیشرفت‌های دنیای ضد ویروس، باعث می‌شود که عملکرد خوبمان و جایگاه خود در بالاترین مرتبه را حفظ کنیم.

 

 شناسایی پیشرفته‌ی مبتنی بر امضا - Advanced signature-based detection 

موتور ساخته شده توسط شرکت ما مکمل موتور دوم ما یعنی بیت‌دیفندر است که برای به حداکثر رساندن بهره‌وری به صورتی یکپارچه ترکیب شد‌ه‌اند.

یکی از راه‌هایی که ما از طریق آن، برنامه‌های بالقوه ناخواسته یا PUP را شناسایی می‌کنیم، شناسایی مبتنی بر امضا یا signature-based detection است. بدین معنا که برای یافتن تهدیدات و برنامه‌های مخرب، کامپیوتر شما را با توجه به امضاهای دیجیتالی منحصر به فرد این مخرب‌ها که همانند اثر انگشت است جستجو و اسکن می‌کنیم.

اینجا در امسی‌سافت، بیشتر وقت آزمایشگاه ما صرف ایجاد امضا برای برنامه‌های بالقوه ناخواسته یا PUP و نوشتن کدهای اختصاصی حذف مخرب، برای آلودگی‌های خاص می‌شود.

اطلاعات ما نشان می‌دهد که بیش از 74% از PUPهای شناسایی شده توسط محصولات ما، به وسیله‌ی موتور امسی‌سافت شناسایی شده‌اند.

 

 به حداکثر رساندن عملکرد با داشتن دو موتور 

داشتن دو موتور اسکن بدان معنا است که ما با بیشترین سرعت ممکن با افزودن امضاهای جدید، در برابر تهدیدات مجهز می‌شویم. در اغلب موارد، امضاهای تهیه شده توسط آزمایشگاه هر یک از این دو موتور، برای مخرب‌هایی است که در همان ساعت نوشته و ساخته شده‌اند.

chart_engines_en-730x415.png


  دو موتور کارامدتر از یک موتور است 

اگر شما نگران این هستید که داشتن دو موتور، میزان استفاده از رم (RAM) را افزایش می‌دهد، هیچ ترسی نداشته باشید. ما برای کاهش میزان استفاده از رم، امضاهای تکراری که توسط هر دو موتور، شناسایی می‌شوند را در فواصل زمانی منظم از موتور خود حذف می‌کنیم تا تنها توسط یک موتور شناسایی شوند. 90% از امضاهایی که توسط موتور امسی‌سافت شناسایی و ساخته شده‌اند پس از مدتی توسط موتور دوم نیز شناسایی می‌شوند و به این ترتیب تکراری شده و در شناسایی مخرب‌ها در موتور امسی‌سافت استفاده نمی‌شوند.

و البته هیچ نگرانی‌ای درباره‌ی مدت زمانی که اسکن شما طول می‌کشد نداشته باشید، فایل‌های هارددیسک شما تنها یک بار خوانده شده و همزمان توسط هر دو موتور، اسکن می‌شوند. این بدان معنا است که حتی با وجود دو موتور اسکن در محصولات ما، زمانی برای انجام اسکن تلف نمی‌شود. سرعت اسکن در محصولات دو موتوره‌ی ما به حدی است که حتی نسبت به بسیاری از محصولات تک موتوره‌ی شرکت‌های بزرگ موجود در بازار نیز سبک‌تر می‌باشد. این سبک‌بودن، اتفاقی نیست!

 

 چگونه متوجه شویم که مخرب‌ها توسط کدام موتور، شناسایی شده‌اند؟ 

ساده است: مخرب‌های شناسایی شده با پسوند (A) توسط موتور امسی‌سافت و مخرب‌های شناسایی شده با پسوند (B) توسط موتور بیت‌دیفندر تشخیص داده شده‌اند.

به طور خلاصه: ما اعتقاد داریم که دو موتور بهتر از یک موتور است. ما از تکنولوژی خود برای شناسایی مخرب‌های موجود در کامپیوتر شما که ممکن است دیگر برنامه‌های امنیتی آنها را شناسایی نکنند استفاده می‌کنیم اما نمی‌خواهیم این فرآیند منجر به کاهش عملکرد سیستم شما شود. امسی‌سافت برای حفظ عملکرد حافظه‌ی کامپیوتر شما (RAM) به طور منظم مشغول به فعالیت است و تهدیدات را با بالاترین سرعت، شناسایی می‌کند. برای آگاهی از قدرت هر یک از دو موتور استفاده شده در محصولات ما، لطفاً این مقاله را مطالعه نمایید.

این مطلب در 5 قسمت تهیه شده است و شما اکنون در صفحه‌ی قسمت 1 قرار دارید. سایر قسمت‌ها:

انتخاب روش اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت دو

ویژگی‌های پیشرفته در اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت سه

ویژگی‌های سودمند برای اسکن - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت چهار

پاکسازی مخرب‌ها و آلودگی‌ها - نگاهی به فناوری اسکن امسی‌سافت - قسمت پنجروز خوبی (بدون مخرب) داشته باشید!

برگرفته شده از:

An in-depth look at the Emsisoft scanner technology

آموزش

مطالب مرتبط

چگونه ضد مخرب امسی‌سافت را نصب و پیکربندی کنیم؟

02 مهر 1395  

برای نصب و پیکربندی ضدمخرب امسی‌سافت با راهنمای زیر همراه باشید.

آیا استفاده از وای فای عمومی امن است؟ چگونه هنگام استفاده از وای فای عمومی در امنیت باشیم؟

02 مهر 1395  

آیا زمانی که در بیرون از خانه هستید هم به اتصال اینترنت نیاز دارید؟ فرودگاه‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها، خیابان‌های اصلی و حتی فست‌فوت‌های زنجیره‌ای از جمله مکان‌هایی هستند که برای فراهم‌کردن دسترسی سریع به اینترنت، به شما وای‌فای عمومی رایگان پیشنهاد می‌دهند. سفارش شما؟ برگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و پسورد وای‌فای لطفاً! هنگامی که منتظر آماده‌شدن سفارش خود هستید می‌توانید به کار یا بازی در اینترنت بپردازید و بهتر از همه‌ی این‌ها، این وای‌فای، رایگان است. اما آیا امن هم می‌باشد؟ پاسخ در نام آن است، باید بدانید که وای‌فای عمومی (Public)، وای‌فای خصوصی (Private) نیست.

حفاظت از فایل‌ها، به قیمت از دست رفتن حریم خصوصی

02 مهر 1395  

حریم خصوصی (Privacy)، توانایی یک فرد یا گروه برای جدا کردن خود یا اطلاعات خود و سپس بیان و ابراز آنها به صورت اختیاری است [Wikipedia] در همین ابتدا باید بگوییم که حریم خصوصی بسیار مهم است.