پیشنهاد برای مطالعه:
چگونه مشکل مصرف بالای CPU توسط Antimalware Service Executable را برطرف کنیم؟

چگونه مشکل مصرف بالای CPU توسط Antimalware Service Executable را برطرف کنیم؟

پردازش Antimalware Service Executable نقش مهمی در سرویس Windows Defender بازی می‌کند، که به طور پیش‌فرض با ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود دارد. (و علی‌رغم تشابه اسمی، هیچ ربطی به ضدمخرب امسی‌سافت ندارد). با این وجود، مشهور است که این پردازش خیلی بیشتر از حق خودش از توان پردازشی CPU استفاده کرده و عملاً می‌تواند باعث کند شدن سرعت کامپیوتر شما شود.

امسی‌سافت و فایروال ویندوز: پاسخ به سوالات شما

امسی‌سافت و فایروال ویندوز: پاسخ به سوالات شما

از همان ابتدا یعنی از زمانی که فایروال ویندوز به عنوان سرویس پکی برای ویندوز XP عرضه شد، این ابزار به عنوان یک ابزار امنیتی توانا به حساب می‌آمد. امروز، عملکرد این فایروال – اگر نگوییم بهتر – با خیلی از فایروال‌های شخص ثالث موجود در بازار برابری می‌کند.

نسخه جدید 2017.8: استحکام فایروال ویندوز

نسخه جدید 2017.8: استحکام فایروال ویندوز

همان طور که قبلاً اشاره کرده‌ایم، ما در حال تغییر استراتژی فایروال‌ خودمان هستیم و به زودی در انتشار نسخه‌ی بعدی یعنی در ماه اکتبر، اینترنت سکیوریتی امسی‌سافت را با ضد مخرب امسی‌سافت ادغام خواهد شد. از این پس به جای استفاده از فایروال خودِمان، از فایروال سیستم‌عامل ویندوز استفاده خواهیم کرد، که ثابت شده قدرتمند و قابل اعتماد است. تنها نقطه ضعف این برنامه این است که هر کسی می‌تواند تنظیمات آن را تغییر دهد. به عبارت دیگر، اگر یک مخرب با دسترسی‌های مدیریتی کافی، به کامپیوتر شما راه پیدا کند، می‌تواند خودش را از سد فایروال عبور دهد.

چگونه وب‌سایت‌ِتان را از یک حمله‌ی DDoS نجات دهید؟

چگونه وب‌سایت‌ِتان را از یک حمله‌ی DDoS نجات دهید؟

از میان همه‌ی تهدیدات دنیای دیجیتال، فقط برخی از آن‌ها به اندازه‌ی حملات منع سرویس توزیع شده (DDoS) اخلال‌گر هستند. در این حملات، رگباری از درخواست‌ها، سرور را هدف قرار می‌دهد تا سرویس از دسترس خارج شود. اگر یک حمله DDoS به درستی اجرا شود به سرعت می‌تواند یک وب‌سایت را از کار بیاندازد و آن را به سلاحی برای افراد مختلف با انگیزه‌های سیاسی، تجاری یا شخصی تبدیل کند. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که حملات Distributed Denial of Service آنقدر قدرتمند و رایج شده‌اند که حالا روزانه شاهد ۱۷۷۰۰ مورد تهاجم هستیم.

نگاهی به باج‌افزارها: روش‌های پرداخت در باج‌افزارها

نگاهی به باج‌افزارها: روش‌های پرداخت در باج‌افزارها

مجرمان سایبری روز به روز بی‌باک‌تر می‌شوند و باج‌های بیشتری برای آزاد کردن فایل‌های به سرقت رفته درخواست می‌کنند. حتی به نظر می‌رسد که باید در سال‌های آینده شاهد گستاخ‌تر شدن این افراد باشیم. بر اساس نمودارهایی که در گزارش جدیدی در رابطه با امنیت اینترنت منتشر شده، مقدار میانگین باج از ۲۹۴ دلار در سال ۲۰۱۵ به عدد عجیب ۱۰۷۷ دلار در سال ۲۰۱۶ و انواع مخرب‌ها هم از ۳۰ خانواده در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۱ خانواده در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

ادغام اینترنت سکیوریتی و ضد مخرب امسی‌سافت

ادغام اینترنت سکیوریتی و ضد مخرب امسی‌سافت

از روز 9 مهر ماه 1396 (2017/10/01)، اینترنت سکیوریتی و ضد مخرب امسی‌سافت با یکدیگر ادغام می‌شود. اگرچه این اتفاق کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما فاکتورهای زیادی در اتخاذ این تصمیم دخیل هستند و علاقمندیم در این فرصت به تشریح دلایمان بپردازیم:

کِرم کامپیوتری چیست و چگونه پخش می‌شود؟

کِرم کامپیوتری چیست و چگونه پخش می‌شود؟

در سال ۱۹۸۸، رابرت تاپان موریس جونیور، همزمان با اولین سال حضورش در دانشگاه کورنل (Cornell) چیزی را منتشر کرد که امروز در سراسر جهان به عنوان اولین کرم کامپیوتری شناخته می‌شود. (این عمل باعث شد او به تحمل سه سال تعلیق مراقبتی، ۴۰۰ ساعت خدمات اجتماعی و ۱۰۵۰۰ دلار جریمه محکوم شود.) وقتی از او پرسیده شد که چرا این کار را انجام داده، موریس به سادگی گفت: تا با استفاده از آسیب‌پذیری‌هایی که پیدا کرده بودم، نشان دهم که تدابیر امنیتی موجود در شبکه‌های کامپیوتری ناکافی است.

نسخه جدید 2017.7: لاگ فارنزیک و حالت حل خودکار هشدارهای رفتارشناسی

نسخه جدید 2017.7: لاگ فارنزیک و حالت حل خودکار هشدارهای رفتارشناسی

 افزودن لاگ فارنزیک: گاه شماری از اتفاقات گذشته برای بازسازی آنچه که رخداده است  آیا شما یک به یک اثرات متقابل کامپیوتر و ضد مخرب بر روی یکدیگر با تمام جزئیات را به یاد دارید؟ البته که نه! گذشته از دشواری به یادآوردن جمله‌بندی یک هشدار و یا اطلاع‌رسانی، یا حتی یادآوری اینکه دقیقاً روی چه گزینه‌ای کلیک کرده‌اید، به لحاظ ذهنی در گرماگرم لحظات، دنبال کردن تمام اتفاقات مرتبط با یک مخرب و فعالیت‌هایی انجام گرفته مرتبط با آن، تقریباً غیر ممکن است.  

ناشناس بودن در اینترنت؟

ناشناس بودن در اینترنت؟

این مقاله‌ی مهمان که توسط فرانک ریچتر (از وبسایت آلمانی www.security-dome.eu) نوشته شده درباره‌ی این است که «آیا گشت و گذار در اینترنت به صورت ناشناس ممکن است؟» و «با استفاده از چه روش‌هایی می‌توان بدون به خطر انداختن امنیت، رد کمتری از خود به جا گذاشت؟». نکات فنی: زمانی که صفحات اینترنتی را فراخوانی می‌کنید، فرآیندهای فنی خاصی درگیر می‌شوند که کم و بیش داده‌های دیگری را برای این عمل فراهم می‌کنند. این فرآیندها در ادامه به طور خلاصه تشریح شده‌اند.

تشخیص امضاء یا تحلیل رفتار، کدام یک موثرتر است؟

تشخیص امضاء یا تحلیل رفتار، کدام یک موثرتر است؟

اگر صفحه محصول ضد مخرب امسی‌سافت را دقیق مطالعه کرده باشید، احتمالاً متوجه عبارت «حفاظت لحظه ای» شده‌اید. این عبارت در ظاهر ویژگی خیلی خوبی به نظر می‌رسد، اما معنا و فناوری‌ای که پشت آن قرار دارد آنچنان برای افراد غیر حرفه‌ای در IT واضح نیست. به همین دلیل لازم است تا جنبه‌ی بازاریابی قضیه را کنار گذشته و کمی درباره‌ی آن توضیح دهیم.