چشم انداز امسی‌سافت:

دنیایی بدون مخرب

چشم‌انداز امسی‌سافت از یک دنیای بدون مخرب، یعنی دنیایی که:

امنیت کامپیوترهای خانگی و تجاری در حد کمال مهندسی شود.

قبل از به مخاطره افتادن کامپیوتر شما، تمامی تهدیدهای موجود شناسایی شود.

راهکار امنیتی خلاقانه‌ای استفاده شود که کارآمد، قدرتمند، ساده و مینیمالستیک باشد.

تمام محصولات‌ کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام ‌دهند و یک دنیای دیجیتال امن برای شما فراهم سازند، همچنین قدرت کامپیوترتان کاملا به شما بازگردانده شود.

ماموریت ما

تولید قوی‌ترین و در عین حال چابکترین نرم‌افزار امنیتی، همراه با کاربری آسان برای همه

ارزش های اصلی ما
ساده وجذاب:

نرم‌افزار ما طراحی شده تا کامپیوتر شما را پاک و کارآمد نگاه دارد. نرم افزارهای بسیار پیچیده، مانند یک ویروس کامپیوتر شما را کند می‌کنند. نرم‌افزار ما در عین سادگی با امکانات فراوانی همراه است.

قدرتمند:

امسی‌سافت از یک اسکنر دو موتوره قدرتمند استفاده می‌کند که هرکدام دارای بهترین تکنولوژی در این صنعت هستند. در نتیجه امسی‌سافت عملکردی بسیار قدرتمندتر، سریع‌تر و سبک‌تر از سایر محصولات تک موتوره دارد.

خلاقانه:

امسی‌سافت از رویکرد خلاقانه‌ای ‌بنام رفتار‌شناسی استفاده می‌کند. این سیستم از کامپیوتر شما در برابر تهدیدات نو ظهور که هنوز دارای امضای شناخته شده‌ای نیست، محافظت می‌کند. نظارت بر کل سیستم، از تخصص‌های ماست.

مورد اعتماد:

هر سال بیش از 1 میلیون نفر محصولات ما را دانلود می‌کنند و نرم افزار ما هر ساله از به وقوع پیوستن 20 میلیون آلودگی مختلف جلوگیری می‌کند. نرم‌افزار ما توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مورد تأیید قرار گرفته است. بر اساس گفته‌ی تحلیلگران، امسی‌سافت اکنون بیش از 1 درصد از سهم بازار جهانی آنتی‌ویروس‌ها را در اختیار دارد.

جوایز:

امسی‌سافت بارها و بارها بالاترین امتیازات و بهترین نتایج را از آزمون‌های موسسات معتبر و مستقلی مانندِ Av-comparativs - MRG-Effitas - Virus Bulletin دریافت کرده است. بردن جوایز دلیل فعالیت ما در این حوزه نیست اما می‌تواند تاییدی بر چابکی، جامعیت و قدرتمندی نرم‌افزار ما باشد.

کاملا در اختیار شما:

ما به مشتریان خود وفادار هستیم. اطلاعات آن‌ها را ردیابی نمی‌کنیم، داده‌های آن‌ها را به اشتراک نمی‌گذاریم و برای دستیابی به منافع مالی به آن‌ها خیانت نخواهیم کرد. ما صرفا یک ضد‌مخرب کارآمد را پیشنهاد می‌کنیم.

برخواسته از نیوزلند. مورد اعتماد تمام جهانیان

جالب است بدانید که نخستین جرقه‌های ایجاد امسی‌سافت در سال 1999 شکل گرفت. زمانی که یک تروجان، درب سی‌دی درایو مدیر عامل شرکت ما، یعنی کریستین میرول را باز و بسته کرد و این اتفاق کنجکاوی وی را برانگیخت. عملکرد این تروجان چگونه است؟ چطور از شرَش خلاص شوم؟ در همین هنگام بود که کدهای اولیه امسی‌سافت نوشته شد.

در سال 2003، پروژه ای که به عنوان یک سرگرمی آغاز شده بود، به محصول فعلی شرکت ما تبدیل شد. شرکتی که در حال حاضر حدود 40 نفر کارمند دارد. افرادی نخبه، که اغلب زمان خود را صرف دفاع از کاربران میلیونی ما می‌کنند. مبارزه ای در برابر مخرب ها که هرگز پایانی ندارد.

امروز مقر اصلی امسی‌سافت در نیوزلند است، اما امسی ‌‌سافت با داشتن کارکنانی که در تمام مناطق زمانی هستند، حضوری جهانی دارد. مخرب‌ها نمی‌خوابند ما نیز نخواهیم خوابید.

آنچه برای ما ارزشمند است

امسی‌سافت بر این اصل است که با مشتریان خود به شیوه‌ای صادقانه و بر اساس احترام رفتار کند که پایه و اساسِ یک کسب و کار پایدار است. امروزه هدف بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری، دسترسی سریع به منافع مالی است، حتی اگر این سیاست به بدرفتاری با مشتری منجر شود. امسی‌‌سافت هرگز و هرگز وارد چنین بازی نخواهد شد.

ما برای مردم یک ضدمخرب ساخته‌ایم، صاف و ساده. اگر شما از محصولات ما استفاده می‌کنید و سوالی ذهنتان را درگیر کرده است، ما اینجا هستیم تا در سریع‌ترین زمان و ساده‌ترین روش ممکن، سوال شما را پاسخ دهیم.

دستاوردهایمان:
گواهینامه‌ها:

Microsoft Certified Partner, OPSWAT Gold Partner

جوایز متعدد:

AV-Test Certified, AV-Comparatives Top Rated Product of the Year, VirusBulletin VB100, MRG-Effitas #1, COMSS.RU #1, AVLab.PL #1, More

جوایز منحصر به فرد:

Austria’s Leading Companies: First place, PCSL: AV of the year, Cyber Defense Magazine: AV of the year, ProtectStar Award, Constantinus Austria

تاریخچه شرکت

بسیاری از سیستم‌ها با شیوع باج‌افزارهایی مانند WannaCry در دنیا آلوده شدند، اما کاربران امسی‌سافت به لطف تکنولوژی رفتارشناسی موجود در نرم‌افزار، از این باج‌افزارها در امان ماندند. همچنین Emsisoft Anti-Malware و Emsisoft Internet Security ادغام شدند. اضافه شدن خصوصیاتی چون: Extended forensic logging, Exclusion dialog نرم‌افزار ما را بسیار قدرتمندتر کرد. همچنین امسی‌سافت Surf Protection (محافظت از گشت و گذار) را کاملا پوشش داده و تمامی مسیر‌های خطرناک و مشکوک را مورد بررسی قرار می‌دهد.
افراد شرور ما را با انبوهی از انواع جدید باج افزارها حسابی مشغول کرده اند، اما Fabian جواب آنها را با کوهی از کدشکن های کاملاً رایگان می‌دهد. حتی یکی از طراحان باج افزارها، نام یک باج افزار خود را Fabiansomware گذاشت. سپس در همان سال، امسی‌سافت به عضویت پروژه ابتکاریِ نه به باجِ بیشتر، پلیس هلند و متخصصین نام آور باج افزار در صنعت، می‌پیوندد. Emsisoft Anti-Malware وEmsisoft Internet Security نسخه‌ی 12، برای جلوگیری از باج‌افزارها و تشخیص PUP‌ها ارتقا می‌یابد. همچنین تعداد اعضای گروه به 40 نفر افزایش پیدا می‌کند.
کد اسکنر سه محصول اصلی امسی‌سافت یعنی: Emsisoft Anti-Malware، Emsisoft Internet Security و Emsisoft Emergency Kit بازبینی شد، تا قابلیت اسکن مخرب سریعی به آن اضافه شود که در کمتر از یک دقیقه بتواند سیستم را به طور کامل بررسی کند. پشتیبانی بومی از معماری x64 هم برای بهره‌وری حداکثر از منابع سیستم به نرم‌افزار اضافه شد. امسی‌سافت تا پایان سال، ۳۰ کارمند استخدام کرد و افتخارات زیاد و جدید دیگری هم از طرف VirusBulletin و AV-Comparatives به ویترین جوایز خود اضافه کرد. همچنین Emsisoft Internet Security (که ضد مخرب امسی‌سافت + فایروال Online Armor است) جایگزین فایروال آنلاین می‌شود.
امسی‌سافت با ورود به دومین دهه‌ی زندگی خود، محصول جدیدی برای محافظت از دستگاه‌های اندرویدی معرفی می‌کند. این تصمیم به دنبال تغییرات نوآورانه‌ی رابط کاربری در نسخه‌ی Emsisoft Anti-Malware9.0 و انتشار اولین آنتی‌ویروس ترکیبی بعلاوه‌ی فایروال و معرفی محصول Emsisoft Internet Security است. پس از انتقال شرکت از اتریش به نیوزیلند، سال 2014 با چهار جایزه از طرف VB100، پنج جایزه‌ی +Advanced و یک جایزه‌ی Top Rated به خاطر عملکرد قابل توجه این برنامه در تمام طول سال از طرف AV-Comparatives، به پایان می‌رسد.
Emsisoft Anti-Malware8.0 به‌روزرسانی‌های سریع‌تر و سبک‌تری دارد. این نسخه با بهبودهای بسیاری، راه نرم‌افزار ما را برای دریافت افتخارات متعددی مانند نتیجه‌ی ۱۰۰٪ در آزمون‌های محافظت لحظه‌ای AV-Comparatives، آزمایشات بانکداری آنلاین MRG-Effitas، رتبه‌ی نخست در آزمون آنتی‌ویروس COMSS.TV و بالاترین گواهی ممکن در آزمایش عملکرد AVLAB.PL هموار کرد. ما در سال ۲۰۱۳ توانستیم همه‌ی جوایز VB100 را نیز کسب کنیم. عملکرد تجاری امسی‌سافت در خصوص کسب و کارهای کوچک در میان شرکت‌های پیشروی اتریش در منطقه‌ی سالزبورگ (Salzburg)، موفق به کسب مقام اول و در رتبه‌بندی سراسر اتریش، موفق به کسب مقام دوم می‌شود.
ضد مخرب امسی‌سافت در نسخه‌ی 7.0 نوید یک همکاری جدید با شرکت بیت‌دیفندر (BitDefender) را می‌دهد و با نرخ شناسایی ۱۰۰٪ در آزمایشات MRG-Effitas در سال ۲۰۱۲، خود را به رتبه‌ی اول می‌رساند. همچنین دو جایزه‌ی VB100 دیگر را به افتخارات خود اضافه می‌کنیم. Emsisoft Online Armor6.0 اطلاعات ابری ۱۰ میلیون فایل شناخته شده در شبکه‌ی ضد مخرب امسی‌سافت را ادغام می‌کند. دسترسی به کل پایگاه داده‌ی وبسایت www.isthisfilesafe.com برای عموم باز می‌شود.
در آزمون مقایسه‌ی نرم‌افزارهای ضد مخرب، امسی‌سافت جایزه‌ی محافظت در برابر تهدید‌های جدید را مجددا از موسسه‌ی MalwareResearchGroup دریافت می‌کند و بالاتر از 19 رقیب بزرگ خود در این صنعت قرار می‌گیرد. Emsisoft Anti-Malware6.0 شامل اسکن‌هایی با سرعت ۴۵۰ درصد سریع‌تر و استفاده از منابع کمتر می‌باشد و برای اولین بار، رکورد ۵ میلیون امضا را می‌شکند. Online Armor Firewall5.0 با قابلیت جدید سپرِ رجیستری و فایل (File & Registry Shield ) منتشر می‌شود. بیش از ۶ میلیون نفر به محصولات امسی‌سافت متکی هستند و شرکت‌های تحقیقاتی بازار نشان می‌دهند که سهم بازار آنتی‌ویروس امسی‌سافت بیشتر از ۱٪ است.
امسی‌سافت Online Armor Firewall را که برترین فایروال سال ۲۰۰۹ می‌باشد را از شرکت استرالیایی Tall Emu خریداری می‌کند. ضد مخرب امسی‌سافت در نسخه‌ی ۵.۰ برای اولین بار بدون نام a-squared و با نسخه‌ی رایگان جدیدی که جایگزین a-squared Free شده است، عرضه می‌گردد. این نرم‌افزار به عنوان یکی از اولین محصولات مجهز به قابلیت رفتارشناسی که به طور کامل از معماری x64 پشتیبانی می‌کند، اولین جایزه‌ی VB100 خود را دریافت می‌کند. در ماه دسامبر، نخستین نسخه‌ی محصول ما برای ویندوز سرور منتشر می‌شود. Emsisoft Emergency1.0 اولین اسکنر دو موتوره‌ی رایگان و قابل حمل برای استفاده از فلش‌های USB و یا CDها می‌باشد. ابزارهای مختص به شرکت‌ها معرفی می‌شود. علاوه بر این‌ها، پروکسی بروزرسانی، اسکنر خط فرمان و گواهی‌نامه‌های جدید Helpdesk نیز وجود دارد.
سازمان مستقل ارزیابی آنتی‌ویروس‌ها (PC Security Lab)، نرخ‌های شناسایی نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس را مقایسه کرده و مکرراً اذعان می‌کند که ضد مخرب امسی‌سافت، بهترین نرخ شناسایی را در میان همه‌ی نرم‌افزارها دارد و در نتیجه افتخار برنده شدن جایزه‌ی بهترین آنتی‌ویروس سال را برای ما به ارمغان می‌آورد. همچنین MalwareResearchGroup این نتایج را تایید می‌کند. با رای کاربران، ضد مخرب امسی‌سافت به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی Epsilon Shareware2009 انتخاب شد. اسکنر ابری فوق‌العاده کوچک و بسیار سریع MalAware1.0 منتشر می‌شود. امسی‌سافت اتحاد فنی خود را با Tall Emu که تولید کننده‌ی Online Armor Firewall است اعلام می‌کند.
ضد مخرب a-squared4.0 با یک موتور اسکن ثانویه همراه می‌گردد. با ترکیب فناوری اسکنر امسی‌سافت و فناوری تثبیت شده‌ی شرکت Ikarus Antivirus، مهارت شناسایی ضد مخرب‌مان را به سطح کاملاً جدیدی می‌بریم. a-squared Free نیز با دریافت دومین موتور خود تبدیل به اولین اسکنر دو موتوره‌ی جهان می‌شود. Surf Protection جدید ضد مخرب a-squared، اکنون وبسایت‌های شناخته شده‌ی خطرناک و کلاهبردار را نیز مسدود می‌کند. به علاوه، یک مورد هم به دامنه‌ی محصولات امسی‌سافت افزوده می‌شود به نام Emsisoft Emergency USB Stick (قابل حمل) که برای پاکسازی آفلاین کامپیوترهای آلوده استفاده می‌گردد. Mamutu1.5 از توصیه ‌های کاربردی انجمن استفاده کرده تا در مواجهه با هشدار‌های تکنولوژی رفتارشناسی، راحت‌تر تصمیم‌گیری کند.
به منظور نمایش توانمندی شرکت، ماژول رفتار شناسی ضد مخرب امسی‌سافت را درون محصولی جدید به نام Mamutu قرار دادیم. نسخه‌ی سوم a-squared Anti-Malware، محصول را به سطح جدیدی از استفاده‌ی حرفه‌ای می‌برد. برخی از قابلیت‌های جدید عبارت‌اند از: پشتیبانی از حساب‌های کاربری غیرمدیر، پشتیبانی از ویندوز ویستا، استفاده‌ی بهینه‌ از رمِ سیستم و معرفی شبکه‌ی ضد مخرب (Anti-Malware Network).
نگهداری از محصولات تمرکز اصلی شرکت است: a-squared Anti-Malware2.0 رابط کاربری جدید و ساده‌تری برای استفاده از برنامه دارد، a-squared Free2.0 قابلیت‌های یک اسکنر پیشرفته‌تر را‌ دارد، a-squared HiJackFree2.0 برای کاربران حرفه‌ای، تحلیل‌های سیستمی بهینه‌شده ارائه می‌کند و a-squared Anti-Dialer2.0 از شما در برابر شماره‌گیرهای (ِDialer) گران‌قیمت حفاظت می‌کند. اکنون در حدود ۳ میلیون کاربر از محصولات امسی‌سافت استفاده می‌کنند.
ضد مخرب قبلی امسی‌سافت، اولین نسخه از ماژول رفتارشناسی را دریافت می‌کند. در آن زمان، برنامه Malware IDS (به معنای سامانه‎ی تشخیص نفوذ) نشان می‌داد که چگونه از طریق الگوهای رفتار شناسی عمومی، می‌توان بر بازی موش و گربه‌ای که آنتی ویروس‌ها‌ و مخرب نویس‌ها داشتند پایان داد. این روش از روزگار خودش فراتر بود.
وبسایت امسی‌سافت به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا با پرده‌برداری از شکاف‌های امنیتی سیستم، سطح امنیت کامپیوترهایشان در برابر حملات خارجی را بررسی کنند. در آن زمان، a-squared Personal یک محصول ایده‌آل در برابر تروجان‌ها و کرم‌ها و مکملی برای یک نرم‌افزار آنتی ویروس کلاسیک بود.
امسی‌سافت توسط افراد با تجربه در زمینه‌ی مخرب‌ها، که متعهد به فراهم آوردن یک حفاظت بهتر در برابر تهدیدات اینترنتی هستند، تأسیس شد. از آن زمان، امسی‌سافت پروژه‌های موفق بسیاری مانند ANTS، Anti-Trojan و YAW را در پرونده‌ی کاری خود به ثبت رسانده‌است. در 10 دسامبر 2003، اولین نسخه از محصول جدید تحت عنوان نام تجاری a-squared منتشر شد.

مدیریت:

کریستین میرول (Christian Mairoll) - مدیر عامل

موسس و رهبر چشم‌اندازهای امسی‌سافت. نام شرکت از حروف ابتدایی اسم او گرفته شده است. یعنی Emsi یا همان MC که تلفظ آن اِمسی می‌باشد.

داولات آمینوو (Davlat Aminov) - مدیر فروش

مسئول مدیریت شبکه‌ی توزیع جهانی و تنظیم کننده‌ی شبکه‌ی فروش شرکت، با هدف ایجاد نمایندگی محلی در همه‌ی کشورها. این لیست دائماً در حال بزرگتر شدن است.

فابین ووسار (Fabian Wosar) - مدیر ارشد فناوری

مسئول حفظ روند پیشتازی شرکت و حفاظت از کاربران امسی‌سافت. او ساکن امسی‌سافت و عاشق خرس‌های قطبیست!

دیوید بیگار (David Biggar) - سرپرست پشتیبانی

در خط مقدم دفاع میان شما و هر چیزی که تجربه‌ی کاربری‌تان از محصولات امسی‌سافت را تلخ کرده است. او از سال ۲۰۱۵ تاکنون مسئول رسیدگی به این بخش است.